مشاوره تحصیلی و مدارک لازم

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای پذیرش متقاضیان تحصیل در انگلستان:

داشتن مدرک 5.5 تا 4.5 IELTS برای شروع تحصیل در دوره های پیش نیاز و پیش دانشگاهی الزامیست.

مدرک زبان برابر با آیلتس 6.5 تا 7.0 یا تافل 103برای دوره های فوق لیسانس

مدرک تحصیلی 4 سال گذشته متقاضی ترجمه و اصل

کپی پاسپورت و یک قطعه عکس

دو عدد توصیه نامه روی سربرگ دانشگاه به زبان انگلیسی (برای پذیرش پیش فوق لیسانس و فوق لیسانس)

سابقه کاری روی سربرگ به زبان انگلیسی (برای پذیرش پیش فوق لیسانس و فوق لیسانس )

هدفنامه به زبان انگلیسی (برای پذیرش پیش فوق لیسانس و فوق لیسانس)

- متقاضیان میتوانند نمره زبان آیلتس یا تافل را پس از اقدام برای پذیرش ولی 2 ماه قبل از مصاحبه سفارت ارایه نمایند.

- متقاضیان میتوانند مدارک فوق را پس از تکمیل فرم مشخصات اولیه این مرکز به ما ایمیل نمایند. اصل تمامی مدارک پس از پذیرش اولیه می بایست به آدرس ما در انگلستان پست گردد.


IMT در ایران تنها نماینده رسمی دانشگاههایی است که در این وبسایت مشاهده مینمائید این مراکز در سطح جهانی دارای ارزش آموزشی عالی High Ranked هستند. اقدام جهت تحصیل در این دانشگاهها توسط هیچ موسسه یا شرکتی بجز IMT به رسمیت شناخته نمیشود. لذا از تمامی دانشجویان درخواست میگردد تا فقط در صورت داشتن شرایط کافی و واقعی و همچنین قابلیت تحصیل با هزینه شخصی و بدون درخواست اخذ هر گونه بورسیه نسبت به تکمیل این فرم اقدام نمایند. اخذ پذیرش رایگان تنها از دانشگاههای استون در انگلستان انجام می پذیرد.

IMT نماینده رسمی دانشگاههای دولتی، ایالتی و Red Brick در کشور های انگلستان و استرالیا میباشد. حداقل مدرک مورد نیاز اتمام سال دوم دبیرستان و حداقل سن مورد نیاز جهت تحصیل دراین مراکز آموزشی 17 سال تمام و حداقل سطح زبان مورد نیاز جهت ادامه تحصیل و یا حتی گذراندن دوره های آموزشی زبان انگلیسی در این کشور ها برابر با 5.5 تا 4.5 Academic IELTS می باشد. چنانچه سطح زبان شما پائین تر از این نمره است، شما می بایست در حین اقدام و قبل از اخذ پذیرش قطعی و مصاحبه سفارت این نمره را کسب نموده باشید. در غیر این صورت پرورنده شما به حالت ناقص PENDING باقی می ماند.

دوره های پیش نیاز:


دوره های آمادگی زبان انگلیسی در بریتانیا با داشتن حداقل مدرک 5.5 تا 4.5 Academic IELTS و یا Toefl IBT 81 امکان پذیر میباشد. دوره آمادگی زبان قبل از دوره تحصیلی اصلی در دانشگاه مورد نظر برگزار میشود. دوره های Foundation به عنوان سال اول ورودی به مقطع لیسانس و یا همان پیش دانشگاهی میباشد که برای ورود به آن Academic IELTS 6.0 و داشتن مدرک پیش دانشگاههی از ایران لازم است. دوره Pre-Master به عنوان پیش فوق لیسانس به دانشجویانی با داشتن نیاز به تقویت مهارتهای تحصیلی در محیط و سیستم آموزشی جدید و یا تغییر رشته و یا نمره پائین زبان و معدل کل پیشنهاد میگردد.

موقعیت شهری دانشگاهها:


دانشگاههای IMT در انگلستان و استرالیا قابلیت گذراندن دوره های زبان از سطح 5.5 تا 4.5 IELTS به بالا، دوره های پیش نیاز لیسانس و پیش فوق لیسانس و همچنین دوره های مستقیم پذیرش لیسانس و فوق لیسانس را دارا هستند. در کشور انگلستان مراکز و دانشگاههای ما در شهرهای LONDON, OXFORD, CAMBRIDGE, BRIGHTON, BOURNEMOUTH, BIRMINGHAM, ASTON, WARWICK و MANCHESTER می باشند.

اقدام جهت اخذ پذیرش:


اقدام جهت اخذ پذیرش در دو مرحله صورت می پذیرد. مرحله نخست اقدام از طریق آنلاین، و همزمان با آن کسب اطلاعات ابتدایی مورد نظر از جمله هزینه های تحصیل و اقامت میباشد. در مرحله دوم ، فرم اصلی مرکز آموزشی همراه با مدارک مورد نظر آن برای شما ارسال و یا از طریق IMT تکمیل گردیده و پذیرش شما در مدت تقریبی دو تا چهار هفته صادر و ارسال خواهد شد.

پس از اخذ پذیرش، شما می بایست ابتدا مدارک و مراحل خواسته شده از طرف دانشگاه را تکمیل نمائید تا پذیرش شما قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی قطعی ( UNCONDITIONAL) گردد. جهت صدور تائیدیه ویزای تحصیلی انگلستان (CAS) اقدام تمامی این مراحل حداقل دو ماه قبل از شروع دوره الزامی است. قبل از مصاحبه روز سفارت واخذ ویزا، تمامی مراحل از جمله هماهنگی وقت سفارت، مشاوره سفارت، مدارک مورد نیاز و شرایط وابسته به تحصیل در کشور مقصد به شما ارئه خواهد شد.

هزینه تحصیل:


هزینه تحصیل در تمامی دانشگاههای مرتبط با IMT به صورت بودجه تحصیلی شخصی می بایست تامین گردد. امکان بورسیه بسیار کم و اقدام برای FUND جزو سرویس های IMT نمی باشد. هزینه هر سال تحصیل در انگلستان از 11000 تا 17000 پوند و هزینه هر سال اقامت، و مخارج دانشجویی مرتبط تا 10000 پوند میباشد. دانشجویان اجازه دارند تا هفته ای 20 ساعت اشتغال به کار داشته باشند ولی اشتغال به کار در سرویس های IMT نیست.

رسالت ما

 

IMT در ایران تنها گروهی است که پس از اقدام برای پذیرش و قبل از پرداخت هر گونه هزینه ای، به دانشجویان این امکان را می دهد تا بتوانند با شماره دانشجویی ارسالی از طریق ما پس از یک هفته، مستقیما با دانشگاه مقصد در ارتباط، و روند پرونده خود را پیگیری نمایند. IMT در هیچ مرحله از پروسه کاری از متقاضیان درخواست پرداخت وجهی نمی کند و پرداخت هزینه های تحصیلی، خوابگاه و غیره مستقیما به شماره حساب دانشگاه مقصد پرداخت خواهد شد. این تصمیم IMT در جهت رفع هر گونه سو استفاده و مقابله با موسساتی است که در ایران با دریافت هزینه های هنگفت و یا مدعی بودن اینکه نماینده دانشگاه هستند، مسیر دانشجویان را سخت کرده اند.

IMT از سال تاسیس 1384 در ایران با اکثر موسسات اعزام دانشجو به عنوان برد تخصصی اخد پذیرش تحصیلی همکاری می نماید. جهت اطمینان خودتان قبل از هر گونه اقدامی با ما مشورت نمایید.

چنانچه مایل به دریافت خدمات حضوری از شعب دارای مجوز ما در ایران می باشید با ما تماس بگیرید، در غیر این صورت می توانید مستقیما تمامی خدمات ما را از دفتر مرکزی در کالیفرنیا به صورت رایگان دریافت نمایید.